A Krími Platform egy informális nemzetközi fórum konzultációkra és koordinációra Ukrajna nemzetközi partnereivel annak érdekében, hogy fellépjen a Krím megszállásának következményeivel és az ebből adódó fenyegetésekkel szemben, és végül visszaállítsa a félszigetet fölött az ukrán ellenőrzést.
Florin Cîţu a nemzetközi fórumon bejelentette, hogy Románia csatlakozik a Krími Platformhoz, mert határozottan támogatja Ukrajna függetlenségét és területi integritását, és törvénytelennek tartja a félsziget Oroszország általi annektálását.
A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy Bukarest támogatja Ukrajna uniós csatlakozását és euro-atlanti integrációját is. Beszédében emlékeztetett arra, hogy Románia elsőként ratifikálta Ukrajna és az EU társulási megállapodását, illetve arra, hogy a bukaresti NATO-csúcsértekezlet elismerte Kijevnek azt a jogát, hogy a katonai szövetség tagja lehessen, amint ennek a feltételei teljesülnek.
Florin Cîţu arra biztatta a kijevi vezetést, hogy gyorsítsa fel a gazdasági és a szociális reformokat, mert ezzel biztosítja hosszú távon a társadalom demokratikus átalakítását és jólétét. 'Ennek az átalakulásnak a haszonélvezője a teljes ukrán társadalom lesz, beleértve az ukrajnai román kisebbséget is' - jelentette ki a kormányfő.
Beszédében kitért arra is, hogy a Fekete-tenger térségének stabilitását és biztonságát veszélyeztető fenyegetéseket csak a régió demokráciáinak megerősítésével, párbeszéddel és együttműködéssel lehet elhárítani.
A román miniszterelnök Kijevben tárgyalni fog Denisz Smihal ukrán kormányfővel és munkaebéden vesz részt Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel. Florin Cîţut elkísérte Kijevbe Bogdan Aurescu külügyminiszter is.